03040507080909

Runā skatītājs

 • ceturtdiena, 14.07
  Gundega Laiviņa
  Runā un saņem ielūgumu uz HN izrādi!
  Sadaļā "Runā skatītājs" arī šogad mūsu skatītāji, kas nav specializējušies teātra kritikā, rakstīs par festivāla izrādēm. Aicinām arī Tevi publicēt savu viedokli!
Cube-Media
LAUKA DARBI - VIESNĪCA / izrāde vienam skatītājam
Heine Rosdals Avdals & deepblue (Brisele/Oslo)
Režija Heine Rosdals Avdals & Jukiko Šinozaki
www.deepblue.be
 • 7., 8., 9. septembrī
  14:00/14:30/15:00/15:30
  16:00/16:30/17:30
  18:00/18:30/19:00/19:30

Art Hotel Laine
Skolas iela 11
30min
Bez teksta
Ls 7; Ls 5 (ar atlaidi)

Heine Rosdals Avdals apgalvo, ka viņš nekad nav apzināti veidojis savu karjeru, bet gan ļāvies notikumu plūsmai. Kad, nesakatoties uz viņa izmisīgajiem pūliņiem, viņu nepaņēma darbā ne Norvēģijas Nacionālajā baletā, ne valsts Modernās dejas trupā, viņš devās uz Vāciju, bet arī tur nevienā dejas trupā viņam iekļūt neizdevās. Tad Heine nolēma pārstāt meklēt darbu un sākt radīt pats. Prestižajā P.A.R.T.S. skolā Briselē viņš kādā no meistarklasēm iepazinās ar horeogrāfi Megu Stjuarti (Meg Stuart) un savu nākamo sievu Jukiko Šinozaki (Yukiko Shinozaki). Pēc dažiem gadiem Megas Stjuartes trupā "Damaged Goods" (1997-2001) viņi 2002. gadā nodibināja savu radošo kolektīvu "deepblue". Heine Avdals arī veido instalācijas-performances, ar vienu no kurām - "Kaste ar caurumiem" - viņš 2009. gadā viesojās Rīgā kim?. Šobrīd Heine kopā ar Jukiko Šinozaki attīsta izrāžu sēriju "Lauka darbi" (Field Works), kurā tiek pētīta konkrētu vietu specifika, ņemot vērā to māksliniecisko materiālu, ko šīs vietas, piemēram, vienīca un biroja telpa, dod izrādei.

Veidojot izrādes, Heine Avdals sāk ar visu iesaistīto elementu ne-hierarhisku aplūkošanu. Cilvēkus, telpas un objektus viņš uztver kā savstarpēji saistītas vietas, kurās tiek vākta, glabāta un par jaunu materializēta informācija.
Pēdējo gadu projektos Heini Avdalu interesē, kā telpiskie nosacījumi ietekmē mūsu privātās/publiskās telpas uztveri un pārvietošanos tajās. Ņemot vērā cilvēkiem raksturīgos aizspriedumus par telpiskiem nosacījumiem, ar nelielu noviržu un manipulāciju palīdzību viņš meklē dažādu telpas komponentu negaidītus krustpunktus.