03040507080909

Runā skatītājs

  • ceturtdiena, 14.07
    Gundega Laiviņa
    Runā un saņem ielūgumu uz HN izrādi!
    Sadaļā "Runā skatītājs" arī šogad mūsu skatītāji, kas nav specializējušies teātra kritikā, rakstīs par festivāla izrādēm. Aicinām arī Tevi publicēt savu viedokli!
Cube-Media
QUIZOOLA! /
Forced Entertainment (Šefīlda)
Režija Tims Etčels
www.forcedentertainment.com
  • 7. septembrī 18:00 -00:00
Bijusī Tabakas fabrika
Miera iela 58
6h
Angļu valodā
Ls 10; Ls 7 (ar atlaidi)

 

FE-Kings125Final.jpg

Forced Entertainment ir britu mākslinieku grupa, kuru 1984. gadā Anglijas ziemeļu pilsētā Šefīldā nodibināja Eksteras universitātes teātra studenti. Grupas kodols ir Robins Arturs, Tims Etčels, Ričards Loudons, Klēra Maršala, Ketija Neidena un Terēze O′Konora. Viņi veido ļoti dažādus darbus - izrādes, sešu, divpadsmit un pat divdesmit četru stundu garas performances, video, instalācijas, fotogrāfijas, interaktīvus CD, projektus internetā un filosofiskas esejas. Dodoties uz Forced Entertainment izrādēm, cerības ieraudzīt "pareizu teātri" ir jāatstāj mājās. Un tomēr šīs grupas darbos ir tik daudz teātra, kā reti kur. Tur ir viss - priekškars, gaismas, rekvizīti, revolveri, zvēru maskas, nāve, konflikti, farss un mūzika, mežonīgs haoss un strikta dramaturģija. Savā divdesmitpiecgadē Forced Entertainment vienlīdz stipri mīl un neuzticas teātrim. Viņi teātri atmasko, noved līdz robežai, satricina tā pamatus, uzspridzina un uzbrūk tam. Reizēm teatrālisms ir reducēts līdz minimumam, citreiz - pārsātināts līdz augstākajai pakāpei. Forced Entertainment ir ne tikai viens no atzītākajiem, bet arī ietekmīgākajiem kolektīviem Eiropā. Par viņiem sajūsminās gan skatītāji, gan teorētiķi un kritiķi, gan tie, kas reiz devuši solījumu nekad vairs nedoties uz teātri.

"Ietekmīgākais jaunā britu teātra kolektīvs pēdējos 20 gados." The Guardian

"Labākā teātra grupa Lielbritānijā." Financial Times

"Ārkārtīgi iespaidīgs radošais spēks." Time Out

"Viņu īpašo stilu nav iespējams kategorizēt. Katrs darbs nes dziļu poētiskas melanholijas izjūtu un nepārejošu vēlmi atrast modernās dzīves jēgu." The Big Issue