03040507080909

Runā skatītājs

 • ceturtdiena, 14.07
  Gundega Laiviņa
  Runā un saņem ielūgumu uz HN izrādi!
  Sadaļā "Runā skatītājs" arī šogad mūsu skatītāji, kas nav specializējušies teātra kritikā, rakstīs par festivāla izrādēm. Aicinām arī Tevi publicēt savu viedokli!
Cube-Media
 • VIESIZRĀŽU programma pulcē māksliniekus no dažādām zemēm, kultūrām un mākslas praksēm. Viņu vidū ir cirka mākslinieki, kuru teātra un dzīves izjūtu raksturo neierobežota brīvība, britu kompānijas, kas jau vairākus gadu desmitus stabili turas visnotaļ konservatīvās salas skatuves mākslas avangardā, skaudri precīzs un tīrs aktieru teātris, asprātīgi eksperimentētāji ar telpu, formu, vārdu un idejām. Un tomēr, visos darbos klātesošs ir kāds elements, kas atspoguļo mūsu laika pasaules izjūtu. Tās ir katastrofas - personīgas un globālas, šausminošas un smieklīgas, ikdienišķas un neparedzamas.

 • Krustpunkts ir nenoteikta un trausla vieta, kurā satikties, krustoties un mainīties. Intimitāte ir dziļi privāta lieta, autentisks, patiess un kails mirklis. Izrāde signalizē par lieliem ļaužu pūļiem, plašām teritorijām un neaizsniedzamām ilūzijām. Punkts, kurā krustojas intimitāte un izrāde, ir teātris. KRUSTpunkts ir izstādes formāta izrāde – septiņi darbi, kas atrodas zonā starp vizuālo mākslu un teātri, privāto un publisko, sastingumu un kustību, troksni un klusumu, gaismu un tumsu. Krustpunkta situācijā nonāk arī skatītājs – starp radīšanu un skatīšanos, citu vērošanu un sevis ieraudzīšanu. 

 • Vai pasaule pēc desmit gadiem būs savādāka, ja tās iedzīvotāji nemainīs savus ieradumus un attieksmi pret dabas resursiem? Vai māksliniekiem ir kas sakāms par cilvēku ietekmi uz klimatu, bioloģisko daudzveidību un citiem aspektiem, kas ietekmē mūsu planētas likteni, un vai viņu balsis tiek sadzirdētas? Eksperimentālajā platformā PROVE III jaunie režisori aicināti dalīties savās vīzijās par pasauli 2020. gadā.

 • DISTANCE ir ceļojoša performanču programma, kas aicina cilvēkus sazināties un sadarboties pat tad, ja distance starp viņiem pirmajā mirklī šķiet nepārvarama. Šogad programmas kuratori sadarbojas ar māksliniekiem, kuri, iedvesmojoties no distances starp Londonu, Ņūkāslu un Rīgu, rada darbus, kas savieno trīs pilsētas, trīs festivālus - Homo Novus, Londonas Starptautisko teātra festivālu, Wunderbar festivālu Ņūkāslā un šo festivālu skatītājus.