03040507080909

Runā skatītājs

  • ceturtdiena, 14.07
    Gundega Laiviņa
    Runā un saņem ielūgumu uz HN izrādi!
    Sadaļā "Runā skatītājs" arī šogad mūsu skatītāji, kas nav specializējušies teātra kritikā, rakstīs par festivāla izrādēm. Aicinām arī Tevi publicēt savu viedokli!
Cube-Media
DEVIŅI GADI /
Lone Twin (Braitona)
Režija Garijs Vinters un Gregs Vēlans
www.lonetwin.com
  • 5. septembrī 21:00
Jaunā Rīgas teātra mazā zāle
Lācplēša iela 25
1h
Angļu valodā ar tulkojumu latviski
Ls 7; Ls 5 (ar atlaidi)

    Winters_Whelan-420x0.jpg

"Mēs esam nogājuši garu ceļu. Bet, galvenais, mēs esam nogājuši šo garo ceļu kopā." Lone Twin režisori Gregs Vēlans un Garijs Vinters

Kopš dibināšanas 1997. gadā Lone Twin ir kļuvis par vienu no Lielbritānijas vadošajiem kolektīviem performances jomā. Dibinātāju un režisou Grega Vēlana un Garija Vintera (Gregg Whelans & Gary Winters) sākotnējā iecere bija veidot performances par konkrētām idejām, kontekstiem un ceļojumiem. Viņu aktivitātes nereti ir saistītas ar nopietnu fizisko sagatavotību, dodoties ironiski varonīgos ceļojumos, strādājot ar svešu vidi un apstākļiem. Daudzus gadus mākslinieki radīja izrādes, kuru pamatā bija satikšanās ar dažādu vietu iedzīvotājiem, strādniekiem, tūristiem, pastaigas pa pilsētām, ciematiem un piekrasti. 1999. gadu viņi veltīja izrāžu sērijai, kuras iedvesmas avots bija laika apstākļi, radot pat tādu performanci, kas burtiski izvirda mākoņus. 2000. gadā tapa darbs "Walk With Me, Walk With Me, Will Somebody Please Walk With Me", kas rezumēja mākslinieku staigāšanas un ceļošanas praksi. Lai svinētu kolektīva deviņu gadu dzimšanas dienu - ne īsti dekādi/gandrīz dekādi - radās darbs "Deviņi gadi", kas apvienoja visu iepriekš paveikto un piedāvāja ārkārtīgi bagātu vizuālā materiāla klāstu, ko pavadīja mākslinieku komentāri. Gregs un Garijs eksperimentē arī ar laiku - viņu kontā ir performances, kas ilgst pāris stundas, vairākas dienas un pat vairākas nedēļas, piemēram izrāde "To The Dogs". Šos darbus nav iespējams noskatīties pilnībā - līdzīgi kā ekspedīcijā drošības apsvērumu dēļ skatītājiem ļauts tikai ieskatīties piedzīvojuma norisē.