03040507080909

Runā skatītājs

  • ceturtdiena, 14.07
    Gundega Laiviņa
    Runā un saņem ielūgumu uz HN izrādi!
    Sadaļā "Runā skatītājs" arī šogad mūsu skatītāji, kas nav specializējušies teātra kritikā, rakstīs par festivāla izrādēm. Aicinām arī Tevi publicēt savu viedokli!
Cube-Media
PARTITŪRA EKOSISTĒMAI / izrāde-lekcija
Viesturs Meikšāns, Jēkabs Nīmanis, Maksims Šenteļevs (Rīga)
Režija Viesturs Meikšāns
  • 3., 4. septembrī 19:00
Tvaika turbīnas cehs Andrejsalas spēkstacijā
1h30
Latviešu valodā
Ls 7; Ls 5 (ar atlaidi)

Viesturs Meikšāns (1980) ir apguvis režiju LKA pie Pētera Krilova un ir augsti vērtēto Valmieras teātra izrāžu „Fantomsāpes”, „Marionetes”, „Latviešu laiks”, „Zelta zirgs”, „Vīns un nezāles”, „Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās” režisors, kā arī iestudējis savu versiju par Gētes Faustu Nacionālā teātra Jaunajā zālē - "Septiņi Fausti".
Viesturs Meikšāns ir viens no retajiem režisoriem Latvijā, kam raksturīga drosme ar pārliecību doties nezināmajā un atklāt jaunus apvāršņus teātra mākslā, ņemot līdzi visu radošo komandu un skatītājus. Īsajā mākslinieka karjerā Viesturs jau ir saņēmis virkni atzinību. Viņa īpašumā ir Latvijas teātra "Spēlmaņu nakts" balva "Gada jaunais skatuves mākslinieks" 2008./09. gada sezonā un "Gada režisors" 2010./11. gada sezonā, un laikraksta „Diena” Gada balva par izrādi „Zelta zirgs” 2009. gadā. Viesturs pastāvīgi strādā Valmieras teātrī, kur pēdējā sezonā tapušas izrādes "Krāsainās pasakas" un "Kin Dza Dza", taču viņš labprāt eksperimentē un apgūst ko jaunu: 2010. gadā Viesturs atsaucās LJTI aicinājumam iestudēt izrādi-lekciju, un tapa "Partitūra ekosistēmai".

Maksims Šenteļevs ir arhitekts un skaņu mākslinieks, kas padziļināti pēta skaņas un telpas attiecības un mijiedarbi gan dabā, gan pilsētā. Viņš uzskata, ka mūzika un skaņu māksla nav viens un tas pats, un prasa ļoti atšķirīgu sagatavotību un uztveri. Maksims ir pārliecināts, ka tieši praktiskā ceļā iegūtās zināšanas var novest pie atklāsmes, tādēļ aktīvi vada dažādas skaņu darbnīcas. Kopš 2003. gada mākslinieks sadarbojas ar eksperimentālās mūzikas izdevniecībām SIRR (PT), Gruenrecorder (DE), Universinternational (FR), bet kopš 2008. gada vada pats savu skaņu ierakstu izdevniecību "molmika".  Maksims ir skaņu ekspromta kolektīva "Bērnu rīts" iniciators.

Jēkabs Nīmanis ir viens no artistiskākajiem jaunajiem komponistiem, dziesminiekiem un multi-instrumentālistiem, kas rada gan akadēmisko, gan teātra izrāžu, kino un performanču mūziku. Jēkabs piedalās dažādos projektos un teātra izrādēs, galvenokārt Jaunajā Rīgas teātrī, kur sarakstījis un aranžējis mūziku izrādēm „Latviešu mīlestība” un „Kapu svētki” un koncertā „Dziesmas par mīlestību” uzstājies kopā ar Andri Keišu, Vili Daudziņu un citiem. Kopā ar lielisko Jacob Noiman Festival Band Jēkabs muzicē festivālos, klubos, kāzās un ielās.